پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر
Posted on خرداد 03, 1395 12:52
پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر
دكتر محمد فرهادي وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر پيام تبريكي صادر كرد.
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم، متن كامل پيام دكتر فرهادي بدين شرح است:
افتخار دارم به عنوان وزير علوم، تحقيقات و فناوري و به نمايندگي از جامعه علمي و دانشگاهي كشور سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر؛ روز مقاومت، ايثار و پيروزي را به ملت شريف ايران اسلامي و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تبريك بگويم.
بدون شك نظام آموزش عالي كشور و دانشگاه از دير باز مسئوليت و رسالت سنگين تربيت نيروهاي انساني متخصص و متعهد را بر عهده داشته و در دوران هشت سال دفاع مقدس پايگاه مستحكمي براي ساماندهي نيروهاي رزمي و بسيجي، تخصصي، پشتيباني و آموزشي براي رزمندگان بوده است.
در اين راستا جامعه علمي و دانشگاهي همگام با اقشار مختلف كشور از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي  با درك هوشمندانه، با مشاركت فعال و تأثير گذار خود در اعتلاي علمي و اقتدار ملي ايران اسلامي نقش آفريني كرده و در دوران دفاع مقدس و پس آن نيز بالندگي، فخر و عزت اين كشور را رقم زده است.
اينك كه در آستانه سالروز فتح خرمشهر؛ روز مقاومت، ايثار و پيروزي قرار داريم، فرصت را مغتنم شمرده و از جامعه علمي و دانشگاهي انتظار دارم با شناخت مسائل و مشكلات متبلابه جامعه و با استفاده از روشهاي مناسب علمي در توسعه همه جانبه و پايدار كشور همت گمارند و زمينه هاي احياي تمدن عظيم ايراني – اسلامي و تحقق آرمانهاي انقلاب اسلامي را با ايجاد فرهنگ مقاومت و اقتصاد دانش بنيان فراهم آورند.
اميدوارم با استعانت از الطافت الهي با الهام از فرهنگ شهادت و ايثار بتوانيم گامهاي مؤثري براي ارتقاي جايگاه علمي ايران اسلامي برداريم و در آينده اي نزديك شاهد قرار گرفتن ايران عزيز در ميان كشورهاي برتر جهان از نظر علمي و فناوري و مرجعيت علمي كشور در منطقه باشيم.