پیام تبریک رئیس مرکز آموزش عالی ممسنی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید
Posted on مهر 01, 1395 14:01
پیام تبریک رئیس مرکز آموزش عالی ممسنی به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

بسم الله الرحمن الرحیم

اقتدار حقیقی یک ملت در گرو علم است.  مقام معظم رهبری
ز گیتی هرآنکس که داناتر است، ورا پایه و مایه بالاتر است.  فردوسی حکیم

بدون شک، توسعه علمی، کلید توسعه همه جانبه است؛ چرا که به تبع آن است که فرهنگ، اقتصاد سیاست و بطور کلی جامعه می تواند در مسیر توسعه، پیشرفت و بالندگی قرار گیرد و حرکت کشور به سوی اهداف متعالی شتاب گیرد.
بنابراین نقش نهاد دانشگاه و دانشگاهیان در این میان بی بدیل است. سرزندگی و فعال بودن دانشگاه نشان حیات و سلامت جامعه و بی رمقی و دلمردگی آن نشان رکود و بیماری جامعه است. دانشگاه باید بتواند علاوه بر نقش اساسی خویش در تولید دانش، آموزش، پژوهش و فناوری؛ به عنوان کانون تفکر و عقل نقاد جامعه در توسعه و تعالی همه جانبه جامعه آزادانه نقش آفرینی کند. باید کوشید که فرصت های شکوفایی و توسعه علم و رونق اخلاق را در دانشگاه فراهم ساخت و از هرآنچه جایگاه علم و اخلاق را در دانشگاه و نقش دانشگاه را در جامعه تنزل می دهد فروکاست و تعلیم و تعلم را با تاسی از تعالیم و آموزه های دینی با تهذیب و اخلاق قرین و همراه ساخت.
اینجانب ضمن تبریک سال تحصیلی جدید به اساتید، دانشجویان و کارکنان گرانقدر دانشگاه، امید دارم در فضایی عقلانی و آکنده از امید و اعتماد، ضمن بازاندیشی در نقش، توان و مسئولیت خویش در سال تحصیلی جدید؛ با اندیشه و عزمی نو، با همدلی و افزایش تشریک مساعی، هرچه بیشتر دانشگاه را در عمل به وظایف قانونی و کمک به تحقق توسعه علمی کشور و ایجاد فضایی امن، آرام و عقلانی همراه با تعهد به آزادی نقد و گفتگو در چارچوب قانون و منطق یاری نمایید.  

آغازی خوش و فرجامی نیک را برای همگان از درگاه حضرت حق مسالت دارم.

له الحمد و علیه التکلان
فرهاد  براتی  1395/7/1