پيام وزير علوم، تحقيقات و فناوري به مناسبت گراميداشت 16 آذر
Posted on آذر 14, 1392 11:48
پيام وزير علوم، تحقيقات و فناوري به مناسبت گراميداشت 16 آذر

 متن كامل پيام دكتر فرجي دانا بدين شرح است : 

16آذر یادآور دانشجویان شهيدي است که با خون خود از کیان کشور در برابر استعمار، استکبار و دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورمان دفاع کردند و در گذر تاریخ،  بر پایمردی  ایرانيان در برابر ظلم و ستم و جانفشانی در راه استقلال كشور، گواهی دادند.

امسال شصتمین سالگرد 16 آذر و گرامیداشت روز دانشجو در شرایطی فرا می رسد که ادامه دهندگان راه اين شهدا، در جايگاه تيم مذاكره كننده هسته اي در مقابل زياده خواهي هاي بدخواهان حماسه آفريدند و  دستاورد و پیروزی ملی دیگری در نزد جهانیان و حافظه تاریخی ملت بزرگ ايران  به ثبت رساندند.

اگرچه از شهادت دانشجویان شهید مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا قریب به 60 سال می گذرد اما هنوز طراوت آرمان خواهی، عدالت طلبی، نقد و پرسشگري بر فضای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی حاکم است. بدون شك، لازمه نقد و پرسشگري، صيانت از  آزادی بیان، حمایت از آزاداندیشی و فراهم آوردن زمينه هاي مشاركت  فرهیختگان در تغییرات و اصلاحات ساختاری مجموعه آموزش عالی است.

به عنوان خدمتگزار شما در آموزش عالی کشور، خود را متعهد به فراهم سازی تمامی بسترها و زمینه های مناسب و احترام به حقوق قانونی دانشجویان می دانم و در برابر این تعهد از فرزندان خود انتظار دارم با درک شرایط کشور و ضرورت تعميق بخشی به وفاق ملی به منظور دستیابی به توسعه پايدار و همه جانبه و ارتقای جایگاه علمی ایران عزيز، به ويژه در حوزه فناوری های نوین  با متانت، صبرو آرامش بار ديگر عزم راسخ خود رابراي گذار از اين مرحله سرنوشت ساز و دستيابي به قله هاي رفيع علم و فناوري به جهانيان نشان دهند.

اينجانب ضمن پاسداشت خون شهدای 16 آذر، شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و شهدای عرصه  جهاد علمي، امیدوارم با استعانت از الطاف الهی و همراهی و دعاي خير همه دانشگاهيان،  توفيق يابيم پاسدار خون اين شهيدان بوده، پرچم  پر افتخار ايران را در حوزه علم و فناوري، در اهتزاز نگه داريم.