دوشنبه ، 20 مرداد ، 1399
حداقل
جستجو
حداقل
گروه های خبری
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 101   |  دفعات بازدید : 1970   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت بزرگداشت روز معلم و هفته آموزش

11 ارديبهشت, 1395 17:48
پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت بزرگداشت روز معلم و هفته آموزش

دكتر محمد فرهادي ، وزير علوم ، تحقيقات و فناوري به مناسبت فرا رسيدن سالروز شهادت استاد مرتضي مطهري ، روز معلم و هفته آموزش پيامي صادر كرد .
به گزارش روابط عمومي وزارت علوم ، متن كامل پيام دكتر فرهادي بدين شرح است :
 فرارسيدن هفته آموزش را به عموم دست اندركاران آموزش عالي كشور، به ويژه اعضاي هيئت علمي شايسته و اثر گذار و دانشجويان مستعد و سختكوش تبريك و تهنيت مي‌گويم و تلاقي ششمين روز هفته آموزش با سالروز بعثت رسول مكرم اسلام راكه به تعليم بشريت و تتميم مكارم اخلاق مبعوث شد و اول معلم انسانيت و اخلاق و فخر جهان هستي بود و خواهد بود، به فال نيك مي‌گيرم و از بارگاه كبريائي خداوند رحمان، خواستارم كه همه شاغلان به حرفه شريف معلمي را به اخلاق نبوي بيارايد.
دوازدهم ارديبهشت، دومين روز از هفته آموزش، همچنين سالروز شهادت استاد مرتضي مطهري و روز معلم است. به همين مناسبت به روان پاك آن شهيد گرامي درود مي فرستم و ياد تمامي شهداي عرصه علم و فناوري را گرامي مي دارم. اين روز همچنين با روز جهاني كار و گارگر، قرين و همراه است، كه اين همراهي به نوعي تداعي كننده پيوند ناگسستني آموزش و كار از يك سو و كار آفريني و تاثير گذاري دو قشر كليدي جامعه است. در سايه همين پيوند است كه مي‌توان با قاطعيت عنوان كرد كه آموزش در وجه عام و آموزش عالي در وجه خاص، بستر و زمينه لازم براي اجراي اقتصاد مقاومتي است.
مرور اجمالي وضعيت كنوني آموزش عالي ايران، با توجه به شواهدي همچون استقرار و فعاليت حدود سه هزار دانشگاه، مركز و واحد آموزش عالي در سراسر كشور، اشتغال به تحصيل متجاوز از 4 ميليون و 800 هزار دانشجو در مقاطع و رشته‌هاي مختلف تحصيلي، توسعه قابل توجه دوره‌هاي تحصيلات تكميلي و مجموعه دستاوردهاي علمي حاصل از فعاليت‌هاي دانشگاهي، از پيشرفت علمي كم سابقه طي سه دهه اخير نشان دارد كه اين همه را بايد مرهون خدمات اعضاي هيئت علمي دانشمند و دانشجو پرور از يك سو و دانشجويان متعهد و با انگيزه و همكاران خدوم آموزش عالي كشور از سوي ديگر دانست. به اين لحاظ اين وزارت قدرشناس زحمات همه بزرگواراني است كه به رغم وجود تنگناها و كمبود‌ها، با همت و تلاشي وصف ناشدني برنامه هاي آموزش دانشگاهي و به تبع آن برنامه توسعه علمي كشور را به گونه‌اي افتخار آفرين پيش مي برند
در هفته‌اي كه به نام آموزش و بزرگداشت مقام معلم نام گذاري شده است، لازم مي‌دانم ضمن تجديد عهد با استاد شهيد مرتضي مطهري و ديگر شهداي عرصه علم و فناوري، در برابر تمام استادان بزرگي كه عرصه علم و عمل را در هم آميخته و براي فتح قله هاي توسعه علمي و رساندن كشور به رتبه اول علم و فناوري در منطقه و مرجعيت علم وفناوري در جهان، از هيچ كوششي  فروگذار نمي كنند، سر تعظيم فرود آورم و از درگاه خداوند عليم و حكيم براي يكايك آنان توفيق روز افزون و بالندگي مستمر علمي آرزو كنم.

گروه : عمومی  |   امتیاز : Article Rating|  
پیام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مناسبت بزرگداشت روز معلم و هفته آموزش
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA
کد نمایش داده شده را وارد نمایید: