چهارشنبه ، 9 مهر ، 1399
حداقل
جستجو
حداقل
گروه های خبری
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 256   |  دفعات بازدید : 414   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

پیام رئیس مرکز آموزش عالی ممسنی به مناسبت گرامیداشت 16 آذر و روز دانشجو

16 آذر, 1398 09:45
پیام رئیس مرکز آموزش عالی ممسنی به مناسبت گرامیداشت 16 آذر و روز دانشجو

باسمه تعالی

آذر، فرصتي ارزشمند براي بازنگري هويت تاريخي، ملي و ديني دانشجويان ايران عزيز است.

بي شك حماسه ضد استبدادي 16 آذر سال 1332، در تاريخ ايران به عنوان نماد روحيه خروشان جنبش دانشجويي و مظهر ايثار، از خودگذشتگي، پايداري، استقلال و آزادي است تا سندي ديگر از روح ميهن پرستي، آزادي خواهي و استقلال طلبي فرزندان اين مرز و بوم را براي هميشه در تاريخ ثبت و فرياد ضد استكباري ملت ايران را به گوش جهانيان برسانند.

دانشجو، واژه ای مقدس و مظهر اقتدار و بالندگی یک ملت سرافراز است. دانشجو، اقیانوسی موج خیز از عطش دانش و تشنگی معرفت است که همیشه با نشاط و افتخار به امید فردایی روشن می جوشد و می خروشد.
شانزدهم آذر یادآور  به خاک و خون کشیدن دانشجویانی است، که با شهادت خود به جهانیان فهماندند ایرانیان از هر قشری در برابر استعمار، استکبار و دخالت بیگانگان همچون سروی استواری ایستاده اند و همواره مکتب عاشورایی را سرلوحه راه آزادگی و استقلال خود قرار می دهد.

خوشبختانه دانشجویان امروز ما نیز به عنوان گروه مرجع اجتماعی و آینده سازان میهن اسلامی از ظرفیت های بی پایانی برای استمرار پیروزمندانه این حرکت برخوردارند و به تعبیر مقام معظم رهبری یکی از اقشار فاخر و با ارزشی هستند که مظهر شهامت و سرعت عملِ ملت ایران محسوب می شوند

اين روز فرصتي است براي تكريم مقام و منزلت دانشجوياني كه همواره نقش فعال و موثري در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و پيشرفت‌هاي آن داشته‌اند و در شرايط حساس كنوني كه كشور عزيزمان نيازمند وحدت و همدلي است، از آنها انتظار مي‌رود كه جهاد علمي را سرلوحه انديشه و عمل خود قرار داده و عزم خويش را جزم نمايند كه با پيروي از منويات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) كشور را به جايگاهي شايسته برسانند و الگوي اسلامي- ايراني پيشرفت را به نحوي ملموس به نمايش بگذارند.

اينجانب 16 آذر ماه را به عنوان نماد حق طلبی و استبداد ستیزی دانشجویان گرامی داشته و توفيقات روزافزون شما عزيزان را در همه امور فردي و اجتماعي به ويژه در عرصه فعاليت‌هاي علمي، پژوهشي، فرهنگي و اجتماعي از خداوند متعال مسالت مي‌نماییم.

 

                                                                         دکتر محمد بازیار

                                                                رئیس مرکز آموزش عالی ممسنی

 

گروه : عمومی  |   امتیاز : Article Rating|  
پیام رئیس مرکز آموزش عالی ممسنی به مناسبت گرامیداشت 16 آذر و روز دانشجو
امتیاز دهی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت

کد CAPTCHA
کد نمایش داده شده را وارد نمایید: