پنجشنبه ، 23 اردیبهشت ، 1400
حداقل
جستجو
حداقل
گروه های خبری
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 218   |  دفعات بازدید : 1449   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

اجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان مرکز آموزش عالی ممسنی

05 اسفند, 1397 09:35
اجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان مرکز آموزش عالی ممسنی

کسی شک ندارد که ارزشمندترین گوهر هستی حیات است و در حفظ حیات و زندگی انسان‌ها سلامت جسمانی و روانی دو موضوع و مؤلفه بسیار مهم هستند. ما باید به این نکته توجه جدی داشته باشیم که اگر سلامت روان افراد و بخصوص دانش آموزان و دانشجویان دیده نشود و مد نظر قرار نگیرد در جامعه هم آنهایی که ارائه خدمت می دهند مشکل پیدا می کنند و هم آنهایی که می خواهند خدمت بگیرند. پس وجود سلامت روان در تمام زمینه های زندگی ضروری بوده و تقویت سلامت جسمی ومعنوی در ایجاد سلامت روانی نقش بسزایی دارد.

به همین دلیل مرکز مشاوره و بهداشت و درمان مرکز آموزش عالی ممسنی با همکاری مرکز بهداشت و درمان شهرستان ممسنی اقدام به طرح پایش سلامت جسم و روان برای کلیه دانشجویان این مرکز دانشگاهی همچون سالهای گذشته کرد. در این طرح که در خوابگاه برادران و همچنین ساختمان آموزشی دانشگاه برگزار گردید از طرف کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان و همچنین مرکز مشاوره دانشگاه پرسش نامه هایی در اختیار دانشجویان قرار گرفت که مواردی چون سلامت فردی، عادات غذایی، سابقه پزشکی دانشجویان در آن مورد بررسی قرار گرفت. همچنین، ارزیابی عملکرد جسمانی، اندازه گیری قد، وزن و فشار خون، معاینه دهان و دندان، ارزیابی کار‌شناس از سلامت جسمی دانشجو، ارزیابی روان شناس از سلامت روان دانشجو صورت گرفت و در ‌‌نهایت پس از بررسی اگر دانشجو دارای مشکلاتی در روان و جسم باشد به پزشک و مشاور مرکز مشاوره و بهداشت دانشگاه ارجاع داده می‌شود.

هدف از اجرای این طرح دستیابی به نیم رخی از سلامت جسمی و روانی دانشجو بر اساس ارزیابی داده ها و معاینات پزشکی می باشد که در پایان  اطلاعات جمع آوری شده به دفتر مشاوره و سلامت وزارت علوم ارسال خواهد شد.

 

گروه : عمومی  |  
اجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان مرکز آموزش عالی ممسنیاجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان مرکز آموزش عالی ممسنیاجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان مرکز آموزش عالی ممسنیاجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان مرکز آموزش عالی ممسنیاجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان مرکز آموزش عالی ممسنیاجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان مرکز آموزش عالی ممسنیاجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان مرکز آموزش عالی ممسنیاجرای طرح پایش سلامت جسم و روان دانشجویان مرکز آموزش عالی ممسنی
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان