یکشنبه ، 26 اردیبهشت ، 1400
حداقل
جستجو
حداقل
گروه های خبری
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 256   |  دفعات بازدید : 1007   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

پیام رئیس مرکز آموزش عالی ممسنی به مناسبت گرامیداشت 16 آذر و روز دانشجو

16 آذر, 1398 09:45
پیام رئیس مرکز آموزش عالی ممسنی به مناسبت گرامیداشت 16 آذر و روز دانشجو

باسمه تعالی

آذر، فرصتي ارزشمند براي بازنگري هويت تاريخي، ملي و ديني دانشجويان ايران عزيز است.

بي شك حماسه ضد استبدادي 16 آذر سال 1332، در تاريخ ايران به عنوان نماد روحيه خروشان جنبش دانشجويي و مظهر ايثار، از خودگذشتگي، پايداري، استقلال و آزادي است تا سندي ديگر از روح ميهن پرستي، آزادي خواهي و استقلال طلبي فرزندان اين مرز و بوم را براي هميشه در تاريخ ثبت و فرياد ضد استكباري ملت ايران را به گوش جهانيان برسانند.

دانشجو، واژه ای مقدس و مظهر اقتدار و بالندگی یک ملت سرافراز است. دانشجو، اقیانوسی موج خیز از عطش دانش و تشنگی معرفت است که همیشه با نشاط و افتخار به امید فردایی روشن می جوشد و می خروشد.
شانزدهم آذر یادآور  به خاک و خون کشیدن دانشجویانی است، که با شهادت خود به جهانیان فهماندند ایرانیان از هر قشری در برابر استعمار، استکبار و دخالت بیگانگان همچون سروی استواری ایستاده اند و همواره مکتب عاشورایی را سرلوحه راه آزادگی و استقلال خود قرار می دهد.

خوشبختانه دانشجویان امروز ما نیز به عنوان گروه مرجع اجتماعی و آینده سازان میهن اسلامی از ظرفیت های بی پایانی برای استمرار پیروزمندانه این حرکت برخوردارند و به تعبیر مقام معظم رهبری یکی از اقشار فاخر و با ارزشی هستند که مظهر شهامت و سرعت عملِ ملت ایران محسوب می شوند

اين روز فرصتي است براي تكريم مقام و منزلت دانشجوياني كه همواره نقش فعال و موثري در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و پيشرفت‌هاي آن داشته‌اند و در شرايط حساس كنوني كه كشور عزيزمان نيازمند وحدت و همدلي است، از آنها انتظار مي‌رود كه جهاد علمي را سرلوحه انديشه و عمل خود قرار داده و عزم خويش را جزم نمايند كه با پيروي از منويات مقام معظم رهبري (مدظله العالي) كشور را به جايگاهي شايسته برسانند و الگوي اسلامي- ايراني پيشرفت را به نحوي ملموس به نمايش بگذارند.

اينجانب 16 آذر ماه را به عنوان نماد حق طلبی و استبداد ستیزی دانشجویان گرامی داشته و توفيقات روزافزون شما عزيزان را در همه امور فردي و اجتماعي به ويژه در عرصه فعاليت‌هاي علمي، پژوهشي، فرهنگي و اجتماعي از خداوند متعال مسالت مي‌نماییم.

 

                                                                         دکتر محمد بازیار

                                                                رئیس مرکز آموزش عالی ممسنی

 

گروه : عمومی  |  
پیام رئیس مرکز آموزش عالی ممسنی به مناسبت گرامیداشت 16 آذر و روز دانشجو
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان