یکشنبه ، 26 اردیبهشت ، 1400
حداقل
جستجو
حداقل
گروه های خبری
حداقل
RSS

حداقل
اخبار و رویدادها
کد خبر: 31   |  دفعات بازدید : 3316   |  نظرات : 0 RSS comment feed   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

پيام وزير علوم، تحقيقات و فناوري به مناسبت گراميداشت 16 آذر

14 آذر, 1392 11:48
پيام وزير علوم، تحقيقات و فناوري به مناسبت گراميداشت 16 آذر

 متن كامل پيام دكتر فرجي دانا بدين شرح است : 

16آذر یادآور دانشجویان شهيدي است که با خون خود از کیان کشور در برابر استعمار، استکبار و دخالت بیگانگان در امور داخلی کشورمان دفاع کردند و در گذر تاریخ،  بر پایمردی  ایرانيان در برابر ظلم و ستم و جانفشانی در راه استقلال كشور، گواهی دادند.

امسال شصتمین سالگرد 16 آذر و گرامیداشت روز دانشجو در شرایطی فرا می رسد که ادامه دهندگان راه اين شهدا، در جايگاه تيم مذاكره كننده هسته اي در مقابل زياده خواهي هاي بدخواهان حماسه آفريدند و  دستاورد و پیروزی ملی دیگری در نزد جهانیان و حافظه تاریخی ملت بزرگ ايران  به ثبت رساندند.

اگرچه از شهادت دانشجویان شهید مهدی شریعت رضوی، احمد قندچی و مصطفی بزرگ نیا قریب به 60 سال می گذرد اما هنوز طراوت آرمان خواهی، عدالت طلبی، نقد و پرسشگري بر فضای دانشگاهها و مراکز آموزش عالی حاکم است. بدون شك، لازمه نقد و پرسشگري، صيانت از  آزادی بیان، حمایت از آزاداندیشی و فراهم آوردن زمينه هاي مشاركت  فرهیختگان در تغییرات و اصلاحات ساختاری مجموعه آموزش عالی است.

به عنوان خدمتگزار شما در آموزش عالی کشور، خود را متعهد به فراهم سازی تمامی بسترها و زمینه های مناسب و احترام به حقوق قانونی دانشجویان می دانم و در برابر این تعهد از فرزندان خود انتظار دارم با درک شرایط کشور و ضرورت تعميق بخشی به وفاق ملی به منظور دستیابی به توسعه پايدار و همه جانبه و ارتقای جایگاه علمی ایران عزيز، به ويژه در حوزه فناوری های نوین  با متانت، صبرو آرامش بار ديگر عزم راسخ خود رابراي گذار از اين مرحله سرنوشت ساز و دستيابي به قله هاي رفيع علم و فناوري به جهانيان نشان دهند.

اينجانب ضمن پاسداشت خون شهدای 16 آذر، شهدای انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و شهدای عرصه  جهاد علمي، امیدوارم با استعانت از الطاف الهی و همراهی و دعاي خير همه دانشگاهيان،  توفيق يابيم پاسدار خون اين شهيدان بوده، پرچم  پر افتخار ايران را در حوزه علم و فناوري، در اهتزاز نگه داريم.

گروه : عمومی  |  
پيام وزير علوم، تحقيقات و فناوري به مناسبت گراميداشت 16 آذر
نظرات
در حال حاظر نظری وجود ندارد. اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

دی ان ان